Být sama sebou v cyklu

Že jsme všechny cyklické…To už víme. 

Kdysi žila žena jménem Bedřiška a měla fakt nepříjemný PMS. Ano, bohužel jsem to já a bohudík mohu říct, že jsem přišla na to, jak si s tím nepříjemným stavem poradit.

Věřím, že cyklickou ženu už znáte, možná se i v jednotlivých fázích poznáváte a pracujete s nimi ve svém životě. Funguje vám to nebo to stále ještě někde drhne?

Cyklická hlava

Nicméně ráda bych s vámi hodila řeč o tom,  jak nahlížíme na svůj cyklus ve své hlavě, jak programujeme naši psychiku a jak nás ovlivňuje kolektivní pole. 

Takže zásadní otázka: „Máte odvahu odhalit poklady i černé skvrny, které dřímají pod povrchem vašeho premenstruačního syndromu a menstruace?“ Něco u vás uvnitř tvrdí, že ano. Nejde totiž jen o červené skvrny.

Jak se přijímáme v jednotlivých fázích cyklu, jak je pojmenováváme, jak jsme v souladu samy se sebou. To vše ovlivňuje, jak nakonec žijeme – cyklicky.

Z pohledu hlubšího zkoumání sebe sama v menstruačním cyklu nestačí znát hormonální principy menstruace a psychické vlivy na naše rozpoložení.

Až příliš mnoho se skrývá pod povrhem nás samotných a pod povrchem našich kolektivů, kde žijeme. Odvaha odhalit a pustit se starých principů z nás učiní cyklickou ženu, která je ve svém kole měsíce SAMA SEBOU.

Prosím nemyslete si, že pouhé setkání se s vlastním cyklem nám zaručí žít život podle našich představ. Nicméně je to jedno puzzle z naší mozaiky.

Opuštění starého principu

Tak a teď se vrátím ke svému osobnímu příkladu z poslední doby. Už nějakou dobu si čistím staré nánosy podvědomí pomocí konstelací. Napadlo mě, že by šlo postavit konstelaci i se svým premenstruačním syndromem. Bude mi skoro 40, tento problém mě trápí mnoho let a cítila jsem, že nastal čas. Ano, teď mě mrzí, že mě to nenapadlo dřív, ale pozdě bycha honiti. Dříve jsem problém řešila s doktory, léky – bylo to ještě horší. Pak minerály, homeopatiky, bylinami, to bylo o malinko lepší, ale ne dost na to, aby mi toto období neovlivňovalo život.

Moje PMS bylo o podrážděnosti, oteklosti těla, nechuti na sex a na jakýkoliv dotek, pocitu nedůležitosti, nedostatku energie.

Tak a pomalu tomu přestaneme říkat PMS

Jedna z nejdůležitějších věcí, které jsem pochopila, je totiž, že vše začíná i tím, jak tomu říkáme. Syndrom, fuj, kdo by se těšil, až zase bude mít nějaký syndrom. Jakou energii má slovo syndrom? Jakou energii má pro vás a jakou ve společnosti? Nemůže slovo syndrom být už samo o sobě malinko“ oteklý, podrážděný a bez chuti“?

Slova jsou důležitá a mají velkou moc nad našimi životy. Chápeme, že když si říkáme, že všechno je na ho…pak bude. Ale může nám klidně uniknout, že když svému týdennímu období říkáme familiárně PMS, že to pak tak prostě je, máme syndrom. A ano, promiňte milé fanynky Cyklické ženy, slovo čarodějka to moc nevylepší. Kniha je velmi blahodárná, spojuje nás s naším cyklem, ale mnohé z nás nesou tíhu slova čarodějka za celé generace, rody, kolektivy. Sama za sebe vím, že jsem čarodějka, ale pokud to mám vyslovit, tam někde vzadu mám něco – strach, že dojde k nepochopení. Upálení slovem má někdy taky sílu.

Kouzelné období zahájeno

Umím kouzlit se svým životem a na přání druhých. Umím si vykouzlit cyklus jaký potřebuji a kouzla používám denně. Nedávno mi jedna má blízká žena doporučila používat namísto čarodějka slovo kouzelnice. Možná časem přijdu ještě na něco jiného. Ale slovo kouzelnice je hravé, lehké, radostné a tak tedy zahajuji kouzelné období a menstruaci nazývám – očistné období.

Narušenou důvěru lze opravit

To samé, co dělají negativní slova s vámi, dělají i s vaším okolím. Váš muž moc dobře ví, co to znamená PMS a co zase přijde. Ať už mu to říkáte nebo ne, ať už na to má vtípky nebo ne, ovlivňuje ho to. Vaše děti se zase chovají jako vy. Cítí neklid a nepomůžou vám. Bylo by fajn, kdyby si řekly: „Aaaa, maminka má PMS, budeme chodit po špičkách, aby ten granát nevybouchnul.“  Když to změníte vy, změní se celé vaše rodinné pole. Můžete ovlivnit i jiné ženy.

Pojďme dát důvěru tomuto nádhernému kouzelnému období i tomu očistnému. Předpokládám, že u prvních dvou fází jste v klidu a není třeba je řešit. 

Najděte vše, co vás spojovalo se slovem PMS a menstruace a proveďte očistný rituál:

Udělejte takový, který znáte. Pokud neznáte, můžete si třeba vypsat na papír, co už nepotřebujete a papír rituálně spálit se slovy: „Děkuji, už to nepotřebuji.“ Poproste Nejvyšší Já, vesmír, v co věříte o očištění. Nebo si vizualizujte vše nepotřebné jako tmavou kouli a vyndejte ji ze sebe ven, nechte ji rozpustit ve vesmíru a nahraďte prázdné místo láskyplnou světelnou koulí. Je mnoho způsobů, jak se sebou pracovat.

Teď je ten prostor pro váš nový název. Napište si ho.

Pokud na to nechcete být samy, můžeme tvořit i společně.

Co říci závěrem

Celé mé spojování se se zdravým kouzelným obdobím mě přimělo i k zamyšlení nad jednotlivými fázemi měsíce. Jako mnoho dalších žen jsem napojena na lunu a jedu přesně jako ona. Na novoluní plodná fáze, na úplněk očistná fáze. 

Došlo mi, že v kouzelné fázi jsem vypínala svou Kundaliní energii, proto docházelo k úbytku chuti.  A ve vnímání principu světla a tmy jsem měla slušný bordel…to je někdy na delší povídání. 

Co se změnilo? Tělo v kouzelné fázi nebylo oteklé, nepřibralo. Chuť byla standardní, spíš se řídila únavou. Nálada i energie byly v pohodě, pouze ovlivňované dostatkem či nedostatkem spánku (mám malé děti). Cítím vděčnost a soulad s cyklem, vždyť pár let cyklu mám ještě  před sebou. Nicméně jsem si jistá, že mě toto poznání ovlivní jako celek, i jako součást celku.

Buďte SAMY SEBOU. Můžete.

Moje články jsou jen mými pocity, myšlenkami, vhledy. Nikomu je nenutím jako zákon pravdy. Vnímám, že sdílení je o inspiraci. Budu ráda, pokud Vás budu inspirovat k Vaší pravdě – Vašemu spokojenému životu. Ať už touto formou nebo formou osobní konzultace (koučink, terapie).

Sdílet:

Další příspěvky

Kdo je tady odborník?

Často vidím rozčílené články, kolik lidí se teď věnuje psychologii a nejsou odborníci, protože u nás v ČR je odborník jen klinický psycholog a psychiatr…

Odebírat Newsletter