Od spokojené nuly k rajské zahradě: Překonání strachu z opravdového růstu

Objevila jsem na konzultacích s klienty, že to co nás nejvíc brzdí je strach z růstu. V životě se často držíme v bezpečné zóně, kde se zdá, že vše stojí na místě. Jasně, jde o komfortní a nekomfortní zóny.

Jenže souvislost podvědomí je spojená s číslovkou nula

 • Kdo nic nedělá, nic nezkazí. 
 • Kdo nic nemá, o nic nepřijde. 
 • Kdo miluje méně, toho to pak méně bolí.

 A tak radši máme svou spokojenou nulu, kde náš příjem, vztahy a stav duše kolísají jen minimálně. Ale co když nám ta nula brání v dosažení opravdového růstu?

Pojďme si nejdřív říct, jak vnímáme růst

Já ho vnímám v tom smyslu, že růst je možný, udržitelný, určuje směr, ale je i laskavý a přirozený. Líbí se mi to slovo zbavené mozku – výkonnosti, o to víc vnímané srdcem – je to prostě evoluce.

Napiš si pro sebe:  Co pro tebe v tvém životě znamená růst? 

Co znamená ta spokojená nula v našem životě?

V našem podvědomí může existovat zvláštní pouto k nule, která nám poskytuje falešný pocit jistoty. A tak radši jedeme hru na spokojenou nulu:

 • Vydělám/utratím,
 • mám lásku/najednou rozvod,
 • mám klienty a radost/jsem unavená odmítám klienty
 • upraví se vztahy/hádka.
 •  

Stává se vám to?

Mám klientky, které vyprávějí, že dostanou peníze, ani to není výdělek, ale dar od strýčka a hned se rozbije střecha nebo kotel a je třeba do toho investovat. Nebo vyhrají v soutěži cenu na 15tis a rázem přijde doplatek na dani. Mají konečně lásku, slibný chlap ale přijde náhlé překvapení d vztahu, nebudu prozrazovat detaily a muž utíká. Nebo se povede kampaň v podnikání a v ten moment se zablokuje něco na webu a ti natěšení lidé se k tomu ani nemohou dostat.

Ale v tomto začarovaném kruhu se ukrývá KLÍČ k naší skutečné síle a potenciálu. Pojďme s ním zatočit!

Opravdový růst nepřichází ve stavu nuly, kvantujeme nulu namísto nekonečno = otevřená brána

Nula nám sice může poskytnout klid a stabilitu. Ale chybí nám otevření se hojnosti životní síly a kreativity. 

Tomu čemu šaman říká rajská zahrada.

Zatímco nula je jen bezpečná, rajská zahrada voní, je plodná, je kreativní, je zde exponenciální růst, je to přirozené prostředí. Je surová a čistá i plná a krásná. Není jen o květinách a nádherných scenériích. Je to místo, kde se rodí nové myšlenky, kde je plodnost a kreativita v každém kroku. Je to místo, kde se setkáváme se svou pravou podstatou a objevujeme svou vlastní sílu. To je prostředí, kde se naše možnosti zdají být neomezené.

 

Nicméně, cesta k rajské zahradě není snadná. Je to nová zóna, která vyžaduje odvahu a otevřenost. Nemůžeme ji dosáhnout z bezpečného místa nuly a jen těžko se do ní dostaneme, pokud nás drží zpátky naše negativní myšlení a strach.

Tohle je pro mě skutečný rozvoj. Ne neustálé hledání štěstí v knihách, kurzech a kde ten pocit je? Školské uvažování nám tady nepomůže, nejedeme na výkon ale na energii.

Jak na to?

Cesty budou různé, volím pradávné ověřené energetické cesty vycházející z moderního šamanismu Dr, Alberta Villolda. 

Cesty, které mají výsledky, i když jsou našemu logickému myšlení neuchopitelné. Jakmile se dokážeme dostat do čelního laloku mozku, už to chápeme. Ale to je ten mozek, který dosáhl růstu.

 • Nejprve musíme najít, co nás vede – jaký je to strach být v bezpečné nule.  
 • Najít energetický otisk, ke kterému se 0 pořád vrací a čistit na energetické šamanské úrovni.
 • Ukotvit bezpečí na jiné úrovni pomocí nerolingvistického programování.
 • Spojit se s odvahou na podvědomé úrovni a aktivovat ji.
 • Udělat si rituál na vstup do rajské zahrady.

 

Rituál je nesmírně důležitý pro naši hlavu, pokud chceme vyrůst, potřebujeme rituál. 

Nebojte se opustit svou bezpečnou zónu nuly a vykročte směrem k rajské zahradě vašeho života. Možná se tam nachází právě to, po čem jste vždycky toužili.

Spolu se nad tímto tématem můžeme potkat osobně na konzultacích

Provedu vás od nuly do nekonečna 🙂

Kdo mě ještě nezná, jsem Bedřiška Žufanová a jsem koučka, NLP master a moderní šamanka v jedné osobě, což znamená, že propojuji racionální a spirituální svět v jeden celek. Nejraději identifikuji toxické energie a pomáhám uvolňovat přesvědčení, která ženy brzdí od spokojenosti. Spokojená chce být žena na mateřské, podnikatelka i vysoce postavená manažerka. Jsem autorkou projektů Podnikej a žij, Non toxic byznys a Zbav svou duši jedů (bývalé Být sama sebou). 

Sdílet:

Další příspěvky

Kdo je tady odborník?

Často vidím rozčílené články, kolik lidí se teď věnuje psychologii a nejsou odborníci, protože u nás v ČR je odborník jen klinický psycholog a psychiatr…

Odebírat Newsletter