Adventní věnec pro vědomé podnikatelky 2

Zdravím vás u druhého dílu ze série adventní věnec pro podnikatelky. Samozřejmě si  celý článek mohou přečíst i muži, které neuráží, že se často vztahuji do ženského rodu.

minulém díle jsme si povídali o tom, jak je naše naděje a víra  základem tvorby našeho byznys plánu a jak velice snadno může upadat pod vlivem únavy a nezdarů.

Dnes se zaměříme na podobné téma na úrovni lásky, našeho vztahu k podnikání nebo jen přímo k našem projektu.

Na druhou adventní neděli zapalujeme druhou fialovou svíčku, tzv. betlémskou, která reprezentuje lásku a představuje Ježíškovy jesličky.

Láska podnikání přináší

Pokud přejdu k druhé svíci, lásce. Už jsem zase zpátky naskočila k víře a plná naděje tvořím své podnikání. Ovšem i vztah k mému projektu může občas upadat. A tak, jak tvoříme naše vztahy s partnery, stejně tak si tvoříme vztah s naším projektem

Představ si svůj partnerský vztah, jak o něj nepečuješ s láskou. Bavíte se doma jen o tom, jaké je třeba udělat úkoly, jaké koupit dárky k Vánocům. Co je třeba ještě zařídit a zapomínáte na polibek, objetí, jen tak spolu chvilku být, dělat něco společně. 

Jak se pak cítíte? Odděleně, dříve nebo později podrážděně. Možná máte i málo intimity. Pokud jste se načapali, že to takto máte i ve vztahu, je čas to napravit. Vědomou pozorností, nikoliv výčitkami na toho druhého, který to výkonové kolečko jede dál, protože si nepřečetl tento článek :-).

Na networkingu podnikatelek v Olomouci jsem měla tu čest některé ženy provést vizualizací s jejich projektem, a protože to mělo velké ohlasy, pojďme to teď udělat spolu takhle na dálku:

„Představ si svůj projekt jako bytost. (Odborně se tomu říká personifikace.)  Dej mu nějaké jméno. Jak vypadá? Je to muž nebo žena? Co má na sobě? Jak mluví? Kde se nejčastěji pohybuje? A co ty, jaký máš k němu/ k ní vztah? Jak se cítíš v tomto vztahu? Kdo má větší moc? Kolik máš na něj času? Jak se cítí on s tebou? Co ti říká?

Obejmi ho! Jde to vůbec? Zeptej se ho, jaké je jeho nejdůležitější poslání, co by ještě potřeboval, aby mohl víc proudit, být viděn. Jaký má vztah k tomu, aby dostával zaplaceno za svůj význam?“

 

Co můžete na vašem vztahu změnit, jak ho vyladit? Celý tento týden můžete vědomě ladit svůj vztah se svým projektem! Nepotřebuje posílit nějaké pevné hodnoty, které máte společné? Co na něm máte nejraději, za co jste vděční a co byste potřebovali změnit? 

Co brzdí to, abyste spolu byli v pohodě?

Jedna moje milá klientka měla své poslání, bylo jasné, co je její životní úkol. Když byla ve své síle, všechno jí fungovalo a lidé se jí doslova sami objednávali. Pak se vždycky něco stalo a jako kdyby se všechno zastavilo. Jako když se vám někde zasekne kolečko. Bylo to zoufalé. Pořád nahoru a dolu. Identifikace tohoto problému byla složitější, šly jsme po vrstvách. Ta žena si ve své životě užila své. Zneužití, odloučení, pocity neschopnosti. Za vším byla bezohlednost někoho, kdo jí ublížil. Vždy to byl muž nebo žena v přehnané mužské energii a ona si spojila bezohlednost = Muži = trauma. A ono to podnikání často po ní chtělo mužskou energii, její persona v projektu byl muž a ona ho nenáviděla, že na ní vytváří tlak, bere sílu, ukazuje jí neschopnost a klienti zneužívají její dobroty. Málem to vzdala. Po smíření se s mužskou silou se stala úspěšnou podnikatelkou.

Každé takové odhalení vede ke skokovému pokroku, když je opřené o uvedení do praxe. Chce to trochu „okatě“ vidět kvalitu tam, kde předtím chyběla a doplnit vše o radost. Zamilovat se do nové energie. Doplňte do svého plánu cokoliv, co vyjadřuje vaši lásku k vašemu projektu. Příběhy pro-dávají.

Má zkušenost je taková, že osobní rozvoj je naprosto přirozená součást našeho života, ale bez aplikace do reálného života je k ničemu. Je zapotřebí vůle, viz článek číslo jedna, abychom každou změnu, kterou odhalíme, dokázaly žít.

I proto čím dál častěji vidím, jak smysluplná je dlouhodobá spolupráce s podnikatelkami, které vidím růst každou konzultací a nedochází k upadání do propadliště dějin: „Jsem zase na začátku.“

Daleko hlouběji se na váš vztah s projektem podíváme při plánování Vize a strategie pro rok 2023.

Potkejme se v lednu na webináři, který vedu s mou kamarádkou a podnikatelskou mentorkou Věrou Svobodou Kučerovou, bez které by mé podnikání bylo poloviční. 

VIZE a STRATEGIE NA ROK 2023 – JEDNODUŠE A JASNĚ. 

Sdílet:

Další příspěvky

Kdo je tady odborník?

Často vidím rozčílené články, kolik lidí se teď věnuje psychologii a nejsou odborníci, protože u nás v ČR je odborník jen klinický psycholog a psychiatr…

Odebírat Newsletter