Adventní věnec pro vědomé podnikatelky 1

4 adventy v podnikání

Vítejte v blogovém seriálu o vědomém podnikání a jeho propojení s adventním posláním.

Pro některé ženy i muže může být podnikání cesta ke svobodě. Ovšem neustálá rutina podpořená nenaplněnými představami často vede k přesnému opaku. Jsme ve vězení vlastních myšlenek, které pak zasahují i do našich vztahů.

Co když lze najít ten bod zlomu, kdy se dostaneme do oné lehkosti, kvůli které jsme vlastně začali podnikat?

Na co bychom se mohli na konci roku jako podnikatelky a podnikatelé zaměřit? 

Advent znamená příchod. Ať už ho pojmeme křesťansky nebo ne, jde o příchod něčeho nového. Příchod světla.

Tím světlem v našem podnikání někdy může být doslova Světlo na konci tunelu.

Protože už jsme toho objevili o sobě a strategii opravdu hodně, ale pořád se výsledky nedostavují, pomalu nám docházejí síly nebo jsme jen obyčejně utahaní.

Vrátit se na začátek ke své vizi může být elixírem. Kdy rozpustíme to nejdůležitější, co nás blokovalo a omladíme náš projekt o pevnější a zářivější stavební jednotku. 

Kdy se z úžasné vize stane úžasné podnikání?

Máte pocit, že jste na konci roku unavení?  

10x častěji vystartujete na své děti, protože míra podráždění stoupá a stoupá? 

A co si budeme povídat. Před Vánocemi v podnikání není čas na relaxaci a odpočinek. Mnozí z vás gradují svou kampaň. A hledají bod zlomu, kdy se z úžasné vize stane i úžasné podnikání

Proč jedna z nás vydělala letos 5 miliónů a jiná 100 tisíc? Je to proto, že ta druhá ještě neobjevila svůj bod zlomu. Objevit to, co nás brzdí v růstu a přemostit se na druhou stranu, kde už víme, co nedělat a naše strategie je jasná a má právo na život.

To je to, čemu říkáme fáze UMOŽNĚNÍ!!!!

Bez umožnění jsou nám odborné znalosti prodeje, marketingu, sledování konverze, strategie magnetů, kampaní k ničemu.

Pojďme přejít od myšlení k dělání a spojení se se srdcem. A najít před Vánoci ten svůj bod zlomu, ať můžeme v novém roce spojeně žít svoji vizi, milovat své podnikání a užívat si zaslouženou odměnu. 

Proč zaslouženou? Protože cesta na vrchol je většinou postupná a kvantové skoky se dějí ve vyladěném vnitřním světě.

Naděje na pořádný byznys

První adventní svíce je o naději. Jak to souvisí s naším podnikáním?

Věřit ve svůj byznys znamená, že mohu kouknout dopředu s vírou a nadějí, že dokáži svůj plán realizovat. 

Jasný plán stvořený naší myslí a silný tím, že je opřený o intuici.

Mohou nastat různé situace, proč nám to už na počátku nejde:

  • Máme v sobě strach vůbec tvořit plán, koukat do budoucna. Protože už se nám stalo, že jsme viděli intuitivně do budoucna něco, co se nám nelíbilo a ono se to splnilo. Zařekli jsme se, a to doslova, že už se dopředu nikdy nepodíváme. Tak koukáme jen na první krůčky, na které opatrně našlapujeme.
  • V průběhu života jsme zažili mnoho traumat a naše víra a naděje jsou takové celé omlácené, zašlapané a už možná i někam „odcestovaly“. Někde vevnitř se možná zlobíme, ale rozhodně bychom to neřekli nahlas.
  • Jsme unavení zase se postavit zpátky na začátek a tvořit něco jako vizi a plán.

Tvořím svou vizi a plán jako tvůrce

Všichni nejlepší hráči neustále pilují svou vizi a plán. A dokonce každé slovo ve své strategii otočí na několikrát, dokud to nefunguje. Jdou pořád dál. Divili byste se, jak změna jednoho slova ve strategii reklamy může změnit celé podnikání a kolik dokáže vydělat peněz.

Tento první adventní týden je tedy užitečné prozkoumat: Tvořím vůbec ráda plán a vizi? Je to něco, co mě posouvá do bodu, kde chci být? Potřebuji v novém roce najít nový bod zlomu? Miluju to objevování. Připadám si jako detektiv. S radostí si vytvořím roční plán na rok 2023, protože mi to pomůže jako opěrný bod v každé další práci?

Pokud ne, nejprve najděte, z čeho jste otrávení? Z toho jít zase na začátek? Z přemíry koukání dopředu? Přítomný okamžik není dogma, ale možnost! Můžete také být nasměrovaní příliš na výsledky a plnit zadaní: Musím vydělat. Podpořit pak jednotlivé souvislosti vašeho byznysu je těžké. Je to ale jen naučený způsob plnění úkolů ze školy. Kritické myšlení se učí až posledních pár let a stále je v ČR v plenkách. Proto potřebuje zvědomovat některé souvislosti až příliš okatě. 

Jedna moje klientka, podnikatelka, která je fakt poctivý dříč, zná všechny postupy, má svůj smysluplný byznys, o kterém ví, že dokáže mnoha lidem ušetřit mnoho starostí. Má ve svém mentálním systému nahraný ohromný strach z dokončování. Protože její mozek vyhodnocuje dokončení jako tragédii. Má tuto emocionální vzpomínku z ukončení vztahu velice nepěkným a šokujícím způsobem. Takže maká, maká, ale těsně před koncem se vždycky zabrzdí a nedotáhne své prodeje do konce. „Nech to tam, je to nebezpečné“ Je to  ohromně silný program. Až když na konzultaci identifikujeme toxicitu programu, nastává bod zlomu, vyčistíme jeho podvědomé konotace. Následně si ona dá tu práci, pravidelně dělá Dispenzovy meditace změny reality a emočních nánosů a přetrénuje  vnímaní cíle z negativní tragédie na oslavu, radost a večírek. Prodeje naberou na obrátkách. Prostě tam chtějí a už můžou.

 

Plán pomáhá víře a víra pomáhá plánům

V okamžiku, kdy objevíme bod zlomu, vidíme, cítíme, slyšíme NADĚJI, která prostupuje celým tělem a okamžitě ho racionálně zapojuje do své vize a plánu. 

Podpoř sama sebe tím, že si dovolíš najít bod zlomu. Z mé zkušenosti se nejlépe hledá tím, že si do toho „vlezu“. 

Zavři oči a představ si bod zlomu jako most. Ty stojíš před ním a mezi tebou a tím mostem je obrovský balvan, který nemůžeš dát pryč. 

Jak se ten balvan jmenuje? Co je jeho nejdůležitější úloha? Možná tě chrání? Před čím. Ptej se ho. 

Máš všechny informace? Co s ním teď můžeš udělat, když víš, před čím tě chrání? Potřebuješ ho ještě? 

Máš fantazii, tak ho odstraň. Můžeš si třeba zavolat supermana a on ho dá pryč. Nebo posil v sobě něco, co to dokáže…

 

Každý z nás projde jiným procesem, ale na konci je naděje, že cesta, kterou jdeme, má smysl, protože jsem uvolnila velký kus toxické, nefunkční energie, která mě v této cestě brzdila.

Pokud tedy někdy ztrácíš naději, vzteká tě, že „tam“ ještě nejsi. Najdi ten bod zlomu. Pomocí vizualizace si představ, co to je,  jak vypadá a jak vypadá to, co tě k tomu nepouští?

A POJĎ NA TO ZNOVU

Pokud ti to nejde, identifikuji ti tu překážku a budeme ji spolu i léčit. Na závěr zocelíme tvou vírou. 

Teď je čas na svou vizi a plán… Piš, co tě napadne. Máš hodně času do začátku roku to vyladit. 

Potkejme se v lednu na webináři VIZE a STRATEGIE NA ROK 2023 – JEDNODUŠE A JASNĚ. 

Sdílet:

Další příspěvky

Neuvízla jsi v pečovatelce?

Kdyby ses dozvěděla, že jsi jen uvízla v archetypu a že ho lze udravit? Archetypy jsou báječná věc, najdete mnoho variant na toto téma. Tyto

Proč nejde všem realizovat svou vizi?

Zablokovaná schopnost propojit se se svou vizí Máme pomalu konec ledna, jedno oko otvíráme ze zimního spánku, druhé ještě ne. Už je už, začít alespoň myslet

Odebírat Newsletter