5 způsobů, jak zbystřit v podnikání a ušetřit energii

Uspořádat si prostor a sebe v něm

Jak to vypadá kolem mě, tak to vypadá i ve mně. Jak se mi daří, tak mám své Flow. No jasný, už jste to asi slyšely.  Není potřeba mít všechno pořád načančaný a prokrastinovat úklidem tak jako jsme to dělaly na VŠ. Taky jste nejraději uklízely před zkouškou?

Pojďme začít nový rok tím, že pročistíme maily, vyházíme nefunkční stránky ve WordPressu, Mailerlite a v obdobných aplikacích, které používáte. Zkontrolujme si sítě, jestli tam někde nechybí odkaz na web. Zvete na aktuální akce? Co fotky, některé už tam možná být nemusí. A jak říká moje poradkyně pro web aktualizovat, aktualizovat, aktualizovat.

Je fajn vyházet všechny možné papírky s úkoly, které už jsou splněné, založit si nový „úkolníček“ nebo pročistit ten elektronický. 

Většinu z nás potěší začít pracovat na stole, kde je málo věcí a je tam nějaká ozdoba, která nám udělá radost. Kytka, velký kámen nebo obrázek od dětí. Já tam mám všechno z toho a ještě obrázek sebe sama, kde jsem byla namalovaná jako indiánka, což mě udržuje ve vibracích šamanské energie. 

Je důležité umět si dokumenty, projekty a knihy uspořádat jak chceme, aby to byl náš systém a sloužil k efektivnímu užití.

Doporučila bych mít pro každý projekt nebo téma normální i elektronický poznámkový blok, ať nemusíme pořád honit naše myšlenky. 

Taky vás toho nejvíc napadne v lese na procházce? Mám v mobilu poznámkový blok jménem Note, ale možností je opravdu hodně.

No a trocha toho šamanismu nakonec: Vyčistěte si prostor, zapalte si třeba vykuřovací klacík Palo Santo, má ohromnou sílu. Vyšlete záměr, co všechno chcete, aby z prostoru odešlo. Pokud máte pocit, že tam máte nějakou toxickou energii a nevíte co s ní, umím tohle zametat poměrně rychle.

Plánovat dopředu

Vytvoření si seznamu úkolů a používání týdenních plánovačů je jen jedna část plánování. Abych měla v podnikání co plánovat, chce to jasně zformulovat svoji silnou vizi, na tu napasovat co nejjednodušší strategii. A pak mohu jednoduše frčet. Vím, co sdílet, kde a jak často. Když nevím, vím, kdo mi pomůže.

Odpovězte si znovu na otázku: Co chci opravdu předávat tomuto světu?

Podrobnosti probereme na webináři 25. 1. 2023, ráno v 8 ti přijde odkaz na online webinář a večer ve 20h se sejdeme na společném zoom a všechno probereme. Cílem je nastavit co nejkonkrétnější vizi pro nový rok, vědět přesně co s ní dělat, aby vydělávala.

VIZE A STRATEGIE NA ROK 2023 – JEDNODUŠE A JASNĚ.

Vynechat multitasking

Snaha dělat příliš mnoho věcí najednou ovlivňuje paměť a ztěžuje pozornost. Tento stres je plíživý a není jasné ho identifikovat.  

Podle Dr. Devory Zackové výsledky mnoha studií z posledních dvaceti let dokazují, že dělat více věcí najednou, v jeden okamžik, není z neurologického pohledu ani možné. Mozek mezi činnostmi přepíná, přeskakuje z jedné na druhou. Trvá mu to desetinu vteřiny, takže to ani nezaznamenáme. Ale výkon tím trpí, říká odbornice a cituje několik neurovědců včetně Davida Mayera z Michiganské univerzity. (citace portálu Kondice)

Cíleně dělat jen jednu věc, nerušit sama sebe ani dalšímu zvuky, jako například, že píšu článek, tak u toho ještě mohu poslouchat podcast No chvilku to je, ale sebereme sami sobě mnohem víc energie a z podcastu stejně nic nevíme. 

Delegovat a najít si čas na relaxaci

Dát pauzu své mysli nebo malá změna může mít pozitivní dopad na naši práci. 

O delegování si slyšela hodně krát, ale…Mnoho z nás se delegování bojí. Je to o důvěře, o financích, o schopnosti nemít všechno pod kontrolou. Delegovat ale můžeme postupně. Hodně toho v online podnikání vlastně delegujeme na automatizované systémy. Jenže pokud se mi vyskytne nějaký problém na webu a já tím strávím mnoho hodin a webařka to má za hodinu, její hodinovka se mi dost vyplatí. Pokud mi nejde psát texty, potím se u toho, najatá copywriterka to má v paži a váš prodej posune o několik roků dopředu…Tak proč ne. Což?

Tak a teď ještě ten relax. Pro každou z nás je to něco jiného. Ale nezapomínejte, ať si odpočine hlava i tělo.

Odblokovat se

Překážky a strachy musí pryč. S nimi se stejně obchod moc dělat nedá. A může to všechno jít postupně. Jaký strach byste chtěly odložit v roce 2023?

Potíž nastává v okamžiku, kdy si myslíme, že jsme úplně v pohodě a dřeme a dřeme a prostě nám to nejde. Zlepšujeme techniky, strategie, kampaně. A přitom bota je v pocitu, že si nic nezasloužím z pěti let. Nebo že jsem málo, že jsem moc, že je nevhodné být vidět, být úspěšnější než manžel, porušovat pravidla…

Poslední strach, který jsem identifikovala u klientky, nevznikl z nějakého traumatického zážitku, ale z dětství, z černobílého vidění světa dítěte. Kdysi, jako malá holčička, řekla, že musí být stejně dobrá jako její tatínek. A když odcházel do práce, tak ji opouštěl a ona nesmí dopustit, aby jí pořád mizel. Strach z opuštění je v mnoha dětech kolektivně nakódovaný a ani je nikdo opustit nemusí…

To by bylo na celou knihu. Ukončeme tento článek tím, že si dáme záležet na tom, že: 

Máme pořádek tam, kde o to stojíme. 

Máme silný plán a vizi. 

Děláme jednu věc. 

To, co nezvládáme a zabere to hodně času, zadáváme. 

Pokud cítíme někde energetickou brzdu, uvolňujeme. 

Těším se v novém roce na konzultace s vámi, na všechny ty strašáky, co odplavou jako Morana v řece. Těším se na webinář, který vedu s byznys mentorkou Věra Svoboda Kučerovou, kde si rozebereme krok za krokem celý rok a ušetříme tím noho času a nervů a přeju nám všem spokojené a bezúsilné podnikání. 

Sdílet:

Další příspěvky

Kdo je tady odborník?

Často vidím rozčílené články, kolik lidí se teď věnuje psychologii a nejsou odborníci, protože u nás v ČR je odborník jen klinický psycholog a psychiatr…

Odebírat Newsletter