5 způsobů, jak zbystřit v podnikání a ušetřit energii

Uspořádat si prostor a sebe v něm

Jak to vypadá kolem mě, tak to vypadá i ve mně. Jak se mi daří, tak mám své Flow. No jasný, už jste to asi slyšely.  Není potřeba mít všechno pořád načančaný a prokrastinovat úklidem tak jako jsme to dělaly na VŠ. Taky jste nejraději uklízely před zkouškou?

Pojďme začít nový rok tím, že pročistíme maily, vyházíme nefunkční stránky ve WordPressu, Mailerlite a v obdobných aplikacích, které používáte. Zkontrolujme si sítě, jestli tam někde nechybí odkaz na web. Zvete na aktuální akce? Co fotky, některé už tam možná být nemusí. A jak říká moje poradkyně pro web aktualizovat, aktualizovat, aktualizovat.

Je fajn vyházet všechny možné papírky s úkoly, které už jsou splněné, založit si nový „úkolníček“ nebo pročistit ten elektronický. 

Většinu z nás potěší začít pracovat na stole, kde je málo věcí a je tam nějaká ozdoba, která nám udělá radost. Kytka, velký kámen nebo obrázek od dětí. Já tam mám všechno z toho a ještě obrázek sebe sama, kde jsem byla namalovaná jako indiánka, což mě udržuje ve vibracích šamanské energie. 

Je důležité umět si dokumenty, projekty a knihy uspořádat jak chceme, aby to byl náš systém a sloužil k efektivnímu užití.

Doporučila bych mít pro každý projekt nebo téma normální i elektronický poznámkový blok, ať nemusíme pořád honit naše myšlenky. 

Taky vás toho nejvíc napadne v lese na procházce? Mám v mobilu poznámkový blok jménem Note, ale možností je opravdu hodně.

No a trocha toho šamanismu nakonec: Vyčistěte si prostor, zapalte si třeba vykuřovací klacík Palo Santo, má ohromnou sílu. Vyšlete záměr, co všechno chcete, aby z prostoru odešlo. Pokud máte pocit, že tam máte nějakou toxickou energii a nevíte co s ní, umím tohle zametat poměrně rychle.

Plánovat dopředu

Vytvoření si seznamu úkolů a používání týdenních plánovačů je jen jedna část plánování. Abych měla v podnikání co plánovat, chce to jasně zformulovat svoji silnou vizi, na tu napasovat co nejjednodušší strategii. A pak mohu jednoduše frčet. Vím, co sdílet, kde a jak často. Když nevím, vím, kdo mi pomůže.

Odpovězte si znovu na otázku: Co chci opravdu předávat tomuto světu?

Podrobnosti probereme na webináři 25. 1. 2023, ráno v 8 ti přijde odkaz na online webinář a večer ve 20h se sejdeme na společném zoom a všechno probereme. Cílem je nastavit co nejkonkrétnější vizi pro nový rok, vědět přesně co s ní dělat, aby vydělávala.

VIZE A STRATEGIE NA ROK 2023 – JEDNODUŠE A JASNĚ.

Vynechat multitasking

Snaha dělat příliš mnoho věcí najednou ovlivňuje paměť a ztěžuje pozornost. Tento stres je plíživý a není jasné ho identifikovat.  

Podle Dr. Devory Zackové výsledky mnoha studií z posledních dvaceti let dokazují, že dělat více věcí najednou, v jeden okamžik, není z neurologického pohledu ani možné. Mozek mezi činnostmi přepíná, přeskakuje z jedné na druhou. Trvá mu to desetinu vteřiny, takže to ani nezaznamenáme. Ale výkon tím trpí, říká odbornice a cituje několik neurovědců včetně Davida Mayera z Michiganské univerzity. (citace portálu Kondice)

Cíleně dělat jen jednu věc, nerušit sama sebe ani dalšímu zvuky, jako například, že píšu článek, tak u toho ještě mohu poslouchat podcast No chvilku to je, ale sebereme sami sobě mnohem víc energie a z podcastu stejně nic nevíme. 

Delegovat a najít si čas na relaxaci

Dát pauzu své mysli nebo malá změna může mít pozitivní dopad na naši práci. 

O delegování si slyšela hodně krát, ale…Mnoho z nás se delegování bojí. Je to o důvěře, o financích, o schopnosti nemít všechno pod kontrolou. Delegovat ale můžeme postupně. Hodně toho v online podnikání vlastně delegujeme na automatizované systémy. Jenže pokud se mi vyskytne nějaký problém na webu a já tím strávím mnoho hodin a webařka to má za hodinu, její hodinovka se mi dost vyplatí. Pokud mi nejde psát texty, potím se u toho, najatá copywriterka to má v paži a váš prodej posune o několik roků dopředu…Tak proč ne. Což?

Tak a teď ještě ten relax. Pro každou z nás je to něco jiného. Ale nezapomínejte, ať si odpočine hlava i tělo.

Odblokovat se

Překážky a strachy musí pryč. S nimi se stejně obchod moc dělat nedá. A může to všechno jít postupně. Jaký strach byste chtěly odložit v roce 2023?

Potíž nastává v okamžiku, kdy si myslíme, že jsme úplně v pohodě a dřeme a dřeme a prostě nám to nejde. Zlepšujeme techniky, strategie, kampaně. A přitom bota je v pocitu, že si nic nezasloužím z pěti let. Nebo že jsem málo, že jsem moc, že je nevhodné být vidět, být úspěšnější než manžel, porušovat pravidla…

Poslední strach, který jsem identifikovala u klientky, nevznikl z nějakého traumatického zážitku, ale z dětství, z černobílého vidění světa dítěte. Kdysi, jako malá holčička, řekla, že musí být stejně dobrá jako její tatínek. A když odcházel do práce, tak ji opouštěl a ona nesmí dopustit, aby jí pořád mizel. Strach z opuštění je v mnoha dětech kolektivně nakódovaný a ani je nikdo opustit nemusí…

To by bylo na celou knihu. Ukončeme tento článek tím, že si dáme záležet na tom, že: 

Máme pořádek tam, kde o to stojíme. 

Máme silný plán a vizi. 

Děláme jednu věc. 

To, co nezvládáme a zabere to hodně času, zadáváme. 

Pokud cítíme někde energetickou brzdu, uvolňujeme. 

Těším se v novém roce na konzultace s vámi, na všechny ty strašáky, co odplavou jako Morana v řece. Těším se na webinář, který vedu s byznys mentorkou Věra Svoboda Kučerovou, kde si rozebereme krok za krokem celý rok a ušetříme tím noho času a nervů a přeju nám všem spokojené a bezúsilné podnikání. 

Sdílet:

Další příspěvky

Neuvízla jsi v pečovatelce?

Kdyby ses dozvěděla, že jsi jen uvízla v archetypu a že ho lze udravit? Archetypy jsou báječná věc, najdete mnoho variant na toto téma. Tyto

Proč nejde všem realizovat svou vizi?

Zablokovaná schopnost propojit se se svou vizí Máme pomalu konec ledna, jedno oko otvíráme ze zimního spánku, druhé ještě ne. Už je už, začít alespoň myslet

Odebírat Newsletter